Puszatek.pl

karelka

  • PŁEĆ ONA
  • WIEK 10 lat
  • WIELKOŚĆ duży
  • MIASTO Gdynia
  • TELEFON 58... Pokaż numer telefonu 58 622 25 52

Karelka to sunia powyżej średniej wielkości o bardzo oryginalnej urodzie. Trafiła do naszego schroniska po tym, jak inspektorzy OTOZ Animals zabrali ją z bardzo złych warunków bytowych. Karelka całe swoje życie spędziła uwiązana do łańcucha, była wychudzona, zaniedbana i sparaliżowana strachem przed nami oraz miejscem, w którym się znalazła. Do ludzi wciąż jest bardzo nieśmiała, ale łagodna i delikatna. Młodzieńczy czas Karelki został już zmarnowany, jednak wierzymy, że sunia nadrobi lata w cierpieniu i smutku poznając świat na nowo u boku kochającego człowieka. Jaka jest ta urocza sunia? Bardzo nieśmiała, delikatna, wycofana. Potrzebuje sporo czasu zanim komuś zaufa, jednak gdy tak się stanie jest przepełniona miłością do człowieka. Nie do końca jeszcze ufa, że zupełnie nic jej nie grozi, ale małymi krokami zachowanie Karelki się zmienia. Szukamy dla psiny wrażliwego człowieka, który będzie chciał kontynuować pracę z psinką w sprzyjających, domowych warunkach oraz dla którego obserwowanie przemiany Karelki w szczęśliwego psa będzie radością oraz ogromną satysfakcją. Karelka akceptuje towarzystwo innych psiaków. Nie wiemy jak sunia reaguje na koty. Nie polecamy do domu w którym są małe dzieci ze względu na stan psychiczny suni, ze starszymi dziećmi, które wiedzą jak zachować się do psiaka- nie powinno być problemu. Podaruj dom Karelce ! Zyskasz wspaniałego czworonożnego przyjaciela.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I SPOTKAJ SIĘ ZE ZWIERZAKIEM

Akceptuję warunki przetwarzania moich danych osobowych

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ W CELU POTWIERDZENIA MIEJSCA I TERMINU SPOTKANIA

PODOBNE ZWIERZAKI

pacu/Dziubu_photo

Pacu/DziubuMiasto:

Historia Pako jest niezbyt zachęcająca, ale spokojnie, nie wszystko jest oczywiste i łatwe do oceny. 19 maja 2013 roku otrzymaliśmy wezwanie o psie, który zaatakował właściciela, on w obronie dźgnął psa kilkakrotnie w kark. Pako żył, natychmiast został przewieziony do weterynarza. Rany zostały zaszyte, psiak otrzymał leki przeciwbólowe. Nasunęło się pytanie: co zrobić z tak potencjalnie agresywnym psem? Postanowiliśmy dać mu szansę i nie skreślać po jednym ataku, właściciel sam przyznał, że wcześniej był to spokojny i łagodny zwierzak. Czy bez powodu Pako zaatakował? Musiało się wydarzyć coś co zostanie dla nas tajemnicą. Pogryziony właściciel twierdził, że chciał zabrać Pako coś z pyska. Mogło być tak, że psiak źle odczytał zamiar swojego pana i w strachu ugryzł, kiedy otrzymał pierwszy cios odpowiedział dalszym atakiem. Jak sobie poradziliśmy z Pako? Początkowo podchodziliśmy do niego z dużym dystansem, ciężko zaufać zwierzakowi, który już raz pokazał swoją siłę. Na szczęście przez 1,5- roku jakie on przebywa w naszym schronisku nie stało się nic niepokojącego. Po pewnym czasie przekonaliśmy się, że Pako jest wspaniałym, łagodnym, towarzyskim, ale i wrażliwym psem. Lubi być głaskany, przytulany jednak wszystko musi odbywać się delikatnie i bez krzyków, nagłych ruchów, ponieważ pewnie przez traumatyczne przeżycie Pakuś zwyczajnie boi się, że coś nagłego może sprawić mu ból. Pako jest dużym psem, prawdopodobnie mix boksera i/lub mastiffa o umaszczeniu złotym z czarną kufą i białym krawatem. Jest w wieku około 7 lat. Po kilkakrotnych obserwacjach psiaka w różnych sytuacjach przez behawiorystę ostatecznie stwierdzono, że Pako jak najbardziej może zostać przeznaczony do adopcji! Wspaniała wiadomość.
PłećON Wiek6 lat Wielkośćduży
pieszczoch_photo

PieszczochMiasto: Słupsk

Pieszczoch to starszy około 15-letni pies, urodzony 2000 r. Został oddany do schroniska 4 listopada 2011r. przez firmę, gdzie cały czas był psem stróżującym. Pieszczoch zawsze był nieufnym psem, ta cecha charakteru nie ułatwiła mu drogi do nowego domu. Teraz, kiedy jest dość wiekowy, przy odrobinie cierpliwości ze strony nowego opiekuna mamy nadzieję, że byłoby możliwe nawiązanie bliższego kontaktu. Jest to pies ostrożny. Być może nigdy nie zaznał ciepła domowego ogniska i stąd jego nieufność do ludzi. Nie jest jednak na straconej pozycji - widać po nim, że chce zaufać, chce doznać spokoju. Pieszczoch nie potrafi chodzić na smyczy, dlatego najlepiej jakby zamieszkał w domu z ogrodem, gdzie będzie mógł w ciepłym miejscu spędzić resztę swojego życia, które nigdy go nie rozpieszczało.To taki pies który zawsze z boku patrzył jak jego koledzy odchodzili do nowych domów. Starsze pieski są bezproblemowe i bezgranicznie wdzięczne .Czy będzie dane mu jeszcze spędzić resztę życia w kochającym domu? Dogaduje się z psami jak i suczkami. Pieszczoch został zaczipowany, zaszczepiony i odrobaczony, przeszedł też zabieg kastracji. Adopcja naszego seniora jest bezpłatna. Osoby zainteresowane poznaniem/adopcją Pieszczocha zapraszamy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt znajdującego się na ulicy Portowej 11 w Słupsku od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, w weekendy od 10 do 15 możesz też skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: 59 842 29 59.
PłećON Wiek15 lat Wielkośćśredni

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.